Saçlara İyi Gelen Besinler

Stiliniz 28 Şubat 2013 0 Güzellik
Saçlara İyi Gelen Besinler

Untitled 158 Saçlara İyi Gelen Besinler

Sağlıklı saçlara sahip olmak için serumlar ve şampuanlar kadar neler yediğimize de dikkat etmeliyiz.

Saçlarımızın kökten uca sağlıklı olmasını istiyorsak, protein bakımından zengin besinler tercih etmeliyiz. Peki ya bu besinler hangileri? Saç uzatan ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlayan besinleri sizin için seçtik!

Somon, D vitamini açısından zengin olduğu için saçlarınızı kökten uca besleyen somon, saçlarınız için en önemli besinler arasında. Protein açısından zengin bir besin olduğu için somon saç gelişimine katkı sağlıyor.

Ceviz  E vitamini açısından zengin olan cevizde biotin de bulunuyor. Biotin eksikliği saç dökülmesine neden olduğu için günde bir avuç ceviz yemek saç dökülmesine engel oluyor.

Yumurta Çinko,  selenyum, kükürt ve demir içeren yumurta aynı zamanda çok kuvvetli bir protein kaynağı. Saç köklerine oksijen taşımak için yumurta yemeniz şart!

Ispanak, içerisinde demir olan ıspanak saçları besliyor ve onarıyor. En az yumurta kadar tüketmeniz gereken besinler arasında ıspanak da var.

Tavuk ve hindi,  yüksek protein içeren beyaz etler tüketirseniz saçlarınızın daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz. Özellikle tavuk ve hindi etinde bulunan yüksek protein, saçlarınızın kırılmasını ve dökülmesini engelleyecek.

Havuç, yüksek derecede A vitamini içeren havuç, saç derisine çok iyi geliyor.

Yorumunuzu Yazabilirsiniz »